ზაზა ოქუაშვილი ზაზა ოქუაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 31-05-1963

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • სს კომერციული ბანკი „კავკასიონი“, სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (1998 - 1999)
  • აჭარის ინვალიდთა საერთაშორისო ასოციაცია, ვიცე-პრეზიდენტი (1995 - 1997)
  • სრულიად საქართველოს ხვთისშვილთა კავშირი, პრეზიდენტის მოადგილე (1990 - 1995)
  • სრულიად საქართველოს რუსთაველის საზოგადოებასთან არსებული ინვალიდთა ასოციაცია, პრეზიდენტის მოადგილე (1990)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის წევრი (12-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 12-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    გადასახადებისა და შემოსავლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-12-1999 - 20-03-2002)
  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 10-12-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ისრაელის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)