სოლომონ პავლიაშვილი სოლომონ პავლიაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 24-08-1959

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 18-12-2001)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • საგარეჯო

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მრეწველობის დაგეგმვა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სოციალური უზრუნველყოფის ერთიანი სახელმწიფო ფონდის გენერალური დირექტორის მოადგილე (1993 - 1999)
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი, უფროსი ლაბორანტი, მასწავლებელი, უფროსი მასწავლებელი, დოცენტი, ამჟამად პროფესორი (1986 - )
  • თბილისის ვაკის რაიონის აღმასრულებელი კომიტეტის უფროსი ინჟინერ-ეკონომისტი (1984 - 1986)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სოც. მრეწველობის და სოფლის მეურნეობის კათედრის მასწავლებელი (1982 - 1984)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტი (1976 - 1982)
  • საგარეჯოს პურის მიმღებ საწარმოში მუშად (1976 - 1977)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკის მეცნიერებათა დოქტორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკური თეორიისა და მარკეტინგის თეორიის დოცენტის სამეცნიერო წოდება
  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი

საპატიო წოდება

  • საქართველოს პრეზიდენტის სტიპენდიატი (06-09-1999)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 18-12-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (18-10-2001 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 18-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (26-02-2001 - 18-12-2001)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 18-12-2001)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 26-02-2001)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საფრანგეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 18-12-2001)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი აზერბაიჯანის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 18-12-2001)

სხვა

  • arrow
    საბიუჯეტო ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)