ვლადიმერ პაპავა ვლადიმერ პაპავა
  • დაბადების თარიღი
  • 25-03-1955

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ეკონომიკური კიბერნეტიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მაკროეკონომიკის კათედრის გამგე (2003 - )
  • საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობათა კვლევის ფონდის უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი (2001 - )
  • საქართველოს პრეზიდენტის საპარლამენტო მდივნის მოადგილე (2000 - 2001)
  • საქართველოს ეკონომიკის მინისტრი (1994 - 2000)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის პაატა გუგუშვილის სახ. ეკონომიკის ინსტიტუტის დირექტორი (1991 - 1996)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ეკონომიკისა და სამართლის ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი, წამყვანი მეცნიერ თანამშრომელი, მთავარი მეცნიერ თანამშრომელი (1982 - 1991)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ეკონომიკისა და სამართლის ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1982)
  • სსრკ მეცნიერებათა აკადემიის ცენტრალური ეკონომიკურ-მათემატიკური ინსტიტუტის დასწრებული სწავლების ასპირანტი (1979 - 1982)
  • სსრკ მეცნიერებათა აკადემიის ცენტრალური ეკონომიკურ-მათემატიკური ინსტიტუტის სტაჟიორ-მკვლევარი (1978 - 1979)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ეკონომიკისა და სამართლის ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1977 - 1978)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საინჟინრო-ეკონომიკური ფაკულტეტის დასწრებული სწავლების სტუდენტი (1972 - 1977)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი
  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკურ მეცნიერებათა დოქტორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • მაკროეკონომიკის პროფესორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 06-11-2007)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-11-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 15-09-2005)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (28-04-2004 - 06-11-2007)