ნუგზარი პარუნაშვილი ნუგზარი პარუნაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 02-04-1948

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ახალციხე

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • წყალმომარაგება და კანალიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ადმინისტრაციული ტერიტორიულ ერთეულებში (ადიგენის, ასპინძის, ახალციხის, ახალქალაქის,, ბორჯომისა და ნინოწმინდის რაიონები) საქართველოს პრეზიდენტის რწმუნებული (2003 - 2004)
  • სამცხე-ჯავახეთის მხარეში საქართველოს პრეზიდენტის სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილე (2002 - 2003)
  • სახელმწიფო გაერთიანება „საქსოფლმშენის“ ახალციხის N3 ტრესტის მმართველი (1991 - 2002)
  • ახალციხის რაიონის საკრებულოს მდივანი (1991)
  • ახალციხის რაიაღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1990 - 1991)
  • სმმკ N8 ტრესტი N9-ის წყალსაქაჩის გამგე, მე-6 თანრიგის სანტექნიკოსი, ოსტატი, მთავარი ინჟინერი, უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი, უფროსი (1973 - 1990)
  • ადიგენის წყალთამეურნეობის ოსტატი (1972)
  • ახალციხის სმმკ N8 ტრესტის N9 მე-6 თანრიგის ზეინკალი (1969 - 1972)
  • „ამიერკავკასიის მეტალურგმშენის“ ტრესტის სადურგლო საამქროს მუშა წყალსადენისა და კანალიზაციის ტრესტი (1966 - 1969)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების მედალი (01-01-1999)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მრეწველები“ - ფრაქციის წევრი (20-02-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 20-02-2006)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-03-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-03-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (03-05-2004 - 20-02-2006)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 20-02-2006)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    დიდი ბრიტანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ესპანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)