იგორ პატარიძე იგორ პატარიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 05-10-1939

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მანქანათმშენებლობის ტექნოლოგია, ჩარხები და იარაღები

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ურბანიზაციისა და მშენებლობის სამინისტროს სამშენებლო დარგის პერსპექტიული განვითარების სამმართველოს მთავარი სპეციალისტი (1996 - 2004)
  • საქართველოს რესპუბლიკის არქიტექტურისა და მშენებლობის საქმეთა სამინისტროს სამშენებლო ინდიუსტრიისა და საშენ მასალათა მრეწველობის სამმართველოს მთავარი სპეციალისტი (1991 - 1996)
  • საქართველოს სსრ სახელმწიფო-სამშენებლო კომიტეტის მატერიალური ბალანსების სამმართველოს მექანიზაციისა და ტრანსპორტის გან-ის მთავარი სპეციალისტი (1989 - 1991)
  • საქართველოს მშენებლობის სამინისტროს წამყვანი ინჟინერი, ჯგუფის უფროსი, გან-ის უფროსი (1983 - 1989)
  • საქართველოს მშენებლობის სამინისტროს მექანიზაციისა და ტრანსპორტის სამმართველოს უფროსი ინჟინერი (1975 - 1983)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის მეტალურგიის ინსტიტუტის უფროსი ინჟინერი, უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1969 - 1975)
  • ხელსაწყოთმშენებლობის და ავტომატიზაციის სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის კონსტრუქტორი (1968 - 1969)
  • თბილისის სახეხი ჩარხების ქარხანა (1962 - 1963)
  • თბილისის კიროვის სახ. ჩარხმშენებელი ქ-ის ხარატი (1961 - 1962)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სტუდენტი (1961 - 1967)
  • საბჭოთა არმიის ჯარისკაცი (1959 - 1960)
  • მოსწავლეთა სახლის მასწავლებელი (1957 - 1959)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • საქართველოს ეროვნულ და სოციალურ ურთიერთობათა აკადემიკოსი

საპატიო წოდება

  • მედალი „შრომის ვეტერანი“ (01-01-1991)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (03-05-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)

კომისია

  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (15-03-2006 - 25-07-2007)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აშშ-ის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (13-08-2004 - 07-06-2008)