ზაზა პატარიძე ზაზა პატარიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 27-10-1963

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ბირთვული ფიზიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საბაჟო დეპარტამენტი (1992 - )
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბირთვული ფიზიკის კათედრა (1986 - 1992)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სახალხო“ - ფრაქციის წევრი (22-11-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 22-11-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-06-1996 - 17-10-1997)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 01-05-1996)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 12-12-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ნატო - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)