ჯუმბერი პატიაშვილი ჯუმბერი პატიაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 05-01-1940

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (09-11-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • გორი

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (09-12-1999 - 30-06-2000)

  • საპარლამენტო უმცირესობის ლიდერი

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • აგრონომია

სამუშაო გამოცდილება

  • მიწათმოქმედების ინსტიტუტის კონსულტანტი (1999 - )
  • მიწათმოქმედების სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის დირექტორი (1989 - 1999)
  • საქართველოს კომპარტიის პირველი მდივანი (1985 - 1989)
  • საქართველოს კომპარტიის მდივანი (1974 - 1985)
  • პარტიის გორის რაიკომის პირველი მდივანი (1973 - 1974)
  • საქართველოს კომკავშირის ცეკას პირველი მდივანი (1970 - 1973)
  • საქართველოს კომკავშირის ცეკას მეორე მდივანი (1969 - 1970)
  • საკავშირო ცეკას პასუხისმგებელი ინსპექტორი (1968 - 1969)
  • ახალგაზრდა მეცნიერ-მუშაკებთან მუშაობის სექტორის გამგე (1967 - 1968)
  • საქართველოს კომკავშირის ინსტრუქტორი (1965 - 1967)
  • სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერ-მუშაკი (1965)
  • სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტის ასპირანტი (1962 - 1965)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • სოფლიც მეურნეობის მეცნიერებათა კანდიდატი

საპატიო წოდება

  • შრომის წითელი დროშის ორდენი
  • ლენინის ორდენი
  • ოქტომბრის რევოლუციის ორდენი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-02-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 20-03-2002)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    თურქეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    რუსეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საფრანგეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი სომხეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ისრაელის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)