დავით ჟღენტი დავით ჟღენტი
  • დაბადების თარიღი
  • 05-10-1952

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ჩოხატაური

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №62 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • გურიის მხარის საქართველოს სახელმწიფო მეთაურის რწმუნებულის მოადგილე (1995)
  • სახელმწიფო კონცერნ „სახავტოგაზის“ საგზაო სამშენებლო გაერთიანების დირექტორი (1992 - 1995)
  • ჩოხატაურის რაიონის გამგეობის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1992)
  • ჩოხატაურის საგზაო სამმართველოს უფროსი (1981 - 1992)
  • საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო ბიუროს უფროსი (1979 - 1981)
  • საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო ბიუროს ინჟინერი (1974 - 1979)
  • ბათუმის მანქანათმშენებელი ქ-ნის ბრიგადირი (1974)
  • სამსახური არმიის რიგებში (1971 - 1973)
  • ბათუმის მანქანათმშენებელი ქ-ნის ტექნიკოსი (1971)
  • ბათუმის მანქანათმშენებელი ქ-ნის მუშა (1970 - 1971)

დამატებითი ინფორმაცია

საქართველოს მშენებლობის დამსახურებული მუშაკი 29.08.1990

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „თავისუფლება“ - ფრაქციის წევრი (25-12-2003 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 25-05-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-03-2002)
  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

კომისია

  • arrow
    უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეებისა და საზღვარგარეთ არსებულ ეროვნულ ფასეულობათა დაბრუნების საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-03-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ჩინეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იტალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    უკრაინა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    მაჟორიტარი დეპუტატების საკოორდინატორო საბჭო - საბჭოს წევრი (12-02-2001 - 22-04-2004)