გიული სამხარაძე გიული სამხარაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 09-11-1947

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (01-09-1998 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სასურსათო საქონლის საქონემცოდნეობა და ვაჭრობის ორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • სს "იუპიტერი"ს სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (1996 - 1998)
  • სს "იუპიტერი"ს გენერალური დირექტორი (1987 - 1994)
  • მაცივარ კომბინატის სავაჭრო განყოფილების უფროსი (1985 - 1987)
  • გორის მაცივარ-კომბინატის უფროსი საქონელმცოდნე (1974 - 1985)
  • სახელმწიფო ბანკის გორის განყოფილების უფროსი ეკონომისტი (1970 - 1974)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (01-09-1998 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (15-09-1998 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის საქმიანობის შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის მდივანი (14-07-1999 - 20-11-1999)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის საქმიანობის შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (09-06-1999 - 14-07-1999)