ნიკოლოზ სანოძე ნიკოლოზ სანოძე
  • დაბადების თარიღი
  • 23-05-1962

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №55 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • რკინიგზების მშენებლობა, ლიანდაგი და სალიანდაგო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ხონის რაიონული გამგეობის თავმჯდომარე (1994 - 1995)
  • ხონის რაიონული გამგეობის თვმჯდომარის მოადგილე (1993 - 1994)
  • ხონის ახალგაზრდული შემოქმედების ცენტრის დირექტორი (1990 - 1993)
  • საგზაო სამმართველოს ხიდების ოსტატი (1989 - 1990)
  • წულუკიძის საწარმო საგზაო უბნის გზის ოსტატი (1988 - 1989)
  • წყლების საწარმოო საგზაო უბნის გზის ოსტატი (1987 - 1988)
  • თბილისის ქსოვილების ფაბრიკა (1986 - 1987)
  • თბილისის სარკინიგზო დისტანცია, გზის შემკეთბელი (1984 - 1986)
  • რესპუბლიკის სატრანსპორტო გაერთიენბის მექანიკოსი (1983 - 1984)
  • რესპუბლიკის სატრანსპორტო გაერთიანების ტექნოლოგი (1982 - 1983)
  • რესპუბლიკის სატრანსპორტო გაერთიანების უბნის ოსტატი (1980 - 1982)
  • ქსოვილების ფაბრიკის ზეინკალი (1979 - 1980)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 30-09-1996)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (14-04-1999 - 20-11-1999)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (19-03-1999 - 14-04-1999)
  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-06-1996 - 19-03-1999)
  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    გერმანია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)