ავთანდილ საყვარელიძე ავთანდილ საყვარელიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 21-02-1960

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №10 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ნოვოროსიბირკის ელექტროტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ელექტრო ხელსაწყოები

სამუშაო გამოცდილება

  • საწარმო "ბაასი"-ს გენერალური დირექტორი (1991 - 1995)
  • ს.გ. "ორიონი" გენერალური დირექტორის მოადგილე (1990 - 1991)
  • ქ-ნა "ეგტ" გლდანის რაიონის პარტიული კომიტეტის მდივანი (1988 - 1990)
  • ქ-ნა "ეგტ" კომკავშირის კომიტეტის მდივანი (1985 - 1988)
  • თბილისის ქ-ნა "ეგტ" მარეგულირებელი (1984 - 1985)
  • თბილისის ქ-ნა "ეგტ" ინჟინერ-კონსტრუქტორი (1983 - 1984)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „იმედი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    სამართალდამცავი ორგანოების ზოგიერთი თანამდებობის პირის ანტიკონსტიტუციურ ქმედობათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (16-04-1997 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    აზერბაიჯანი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)