რამაზ საყვარელიძე რამაზ საყვარელიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 19-02-1950

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: "ქარტია 91"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფსიქოლოგი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სახელმწიფო მეთაურის საინფორმაციო პოლიტიკის ბიუროს ხელმძღვანელი (1994 - 1995)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ზოგადი ფსიქოლოგიის კათდრის დოცენტი (1981 - )

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფსიქოლოგიური მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)

კომისია

  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეუთო - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    მასობრივი ინფორმაციის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)