რევაზ საყვარელიძე რევაზ საყვარელიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 03-03-1960

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის შრომის ჭითელი დროშის ორდენოსანი სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის სამკურნალო ფაკულტეტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • სახელმწიფო საბჭოს პოლიტიკური ანალიზისა და პროგნოზირების სამსახურის უფროსის მოადგილე სამყვანი სახელმწიფო მრჩეველი (1992)
  • სახელმწიფო მეთაურის აპარატის ანალიზისა და პროგნოზირების სამსახურის ხელმძღვანელი, მთავარი სახელმწიფო მრჩეველი (1992 - 1995)
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო სამკურნალო ფაკულტეტის ზოგადი ქირურგიის კათედრის უფროსი ლაბორანტი (1989 - 1982)
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის სტომატოლოგიური ფაკულტეტის კერძო ქირურგიის კათდრის ორდინატორი (1987 - 1989)
  • ზესტაფონის ცენტრალური საავადმყოფოს გადაუდებელი დახმარების ქირურგი (1983 - 1987)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 30-09-1996)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-06-1996 - 08-12-1998)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 12-12-1995)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 28-06-1996)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საფრანგეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)