ჯემალ სვანიძე ჯემალ სვანიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 03-10-1950

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • კალინინგრადის თევზის მრეწველობის ტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • თევზის პროდუქტების ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • „THTK“ ჰოლდინგის დირექტორთა საბჭოს წევრი (1995)
  • აგროფირმა „სამგორი„ გენერალური დირექტორი (1993 - 1995)
  • თბილისის პოლიმერულ ნაკეთობათა ქარხანა. ინჟინერ-ტექნოლოგი (1985 - 1991)
  • სპორტკომიტეტის საწარმოო კომბინატი ინჟინერ-ტექნოლოგი (1984 - 1985)
  • თბილისის საშენ მასალათა კომბინატი საამქროს უფროსი (1981 - 1984)
  • თბილისის უალკოჰოლო სასმელების ქარხანა (1979 - 1981)
  • აჭარის თევზჭერის საოკეანო სამმართველო კაპიტნის თანაშემწე წარმოების დარგში (1972 - 1979)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „გაერთიანებული დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (27-08-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (10-06-2002 - 27-08-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 10-06-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 25-09-2000)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-03-2002)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)
  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ცენტრალური აზია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    ტრანსპორტისა და კავშირგაბმულობის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (25-09-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ტრანსპორტისა და კავშირგაბმულობის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    ტრანსპორტისა და კავშირგაბმულობის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)