ზაზა სიორიძე ზაზა სიორიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 17-06-1960

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 05-02-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №60 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სახალხო მეურნეობის დაგეგმვა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს „გაერთიანებული ქართული ბანკის“ სამეთვალყურეო საბჭოს თანათავმჯდომარე (1995 - 1997)
  • საქართველოს „ექსიმბანკის“ პრეზიდენტი (1994 - 1995)
  • სახელმწიფო საბჭოს, სახელმწიფო მეთაურის მთავარი სახელმწიფო მრჩეველი (1992 - 1995)
  • თსუ დოცენტი, მივლინებული ზაარბრიუკენის უნივერსიტეტში (1990 - 1992)
  • თსუ დოცენტი (1986 - 1990)
  • თსუ კომკავშირის კომიტეტის მდივნის მოადგილე (1984 - 1986)
  • თსუ ასპირანტი (1983 - 1986)
  • თსუ სტუდენტი (1978 - 1983)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (17-05-2002 - 05-02-2004)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-05-2002 - 17-05-2002)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (25-11-1999 - 10-05-2002)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (05-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აღმოსავლეთ-დასავლეთ საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (30-09-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი გერმანიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 05-02-2004)
  • arrow
    გერმანია - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (12-12-1997 - 20-11-1999)