ზაზა სოფრომაძე ზაზა სოფრომაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 28-10-1960

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის სამკუნალო ფაკულტეტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • პროფკავშირთა წყალტუბოს სანიტარიულ-საკურორტო დაწესებულებათა გაერთიენბის სანატორიმი "სამგურალი" მთავარი ექიმი (1994 - )
  • პროფკავშირთა წყალტუბოს სანატორიული საკურორტო დაწესებულებათა გაერთიანების სანატორიუმი "თბილისი" მთვარი ექიმის მოადგილე სამედიცინო დარგში (1989 - 1994)
  • საქართველოს კონიაშვილის სახელობის კურორტოლოგიის და ფიზიოთერაპიის ინსტიტუტის წყალტუბოს ფილიალის ექიმი (1984 - 1989)
  • წყალტუბოს ბალნეოდაწესებულების სანიტარი (1977 - 1978)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    იტალია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    სოციალური დაცვის და შრომითი ურთიერთობების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)