კობა სუჯაშვილი კობა სუჯაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 03-08-1941

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • პუშკინის სახ. თბილისის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ფიზიკა და წარმოების საფუძვლები

სამუშაო გამოცდილება

  • განათლების სამინისტრტოს საშუალო განათლების სამმართველოს უფროსი (1995 - )
  • სამეცნიერო მეთოდური ცენტრტის დირექტორის პირველი მოადგილე (1990 - 1995)
  • განათლბის მინისტრის მოადგილე (1989 - 1990)
  • თბილისი სახ. განათლებბის სამმართველოს უფროსი (1985 - 1989)
  • საქართველოს კ/პ ცენტრალური კომიტეტის მეცნიერებისა და მასწავ. დაწესებულებების განყოფილების ინსტრუქტორი (1983 - 1985)
  • განათელბის სამინისტროს სკოლების სამმრთველოს უფროსი (1979 - 1983)
  • განათელბის სამინისტროს სახალხო განათელბის ინსპექციის უფროსი (1977 - 1979)
  • ტექნიკური უნივერსიტეტის ფიზიკის კათედრის ასისტენტი (1976 - 1978)
  • თბილისის განათლების განყოფილების გამგე (1973 - 1977)
  • თბილისის №67 სკოლის დირექტორი (1971 - 1973)
  • თბილისის განათლების განყოფილების სასკოლო ინსპექტორი (1969 - 1971)
  • ფიზიკისა და ელტექნიკის მასწავლებელი №70 საშ. სკოლა (1965 - 1969)
  • ფიზიკის მასწავლებელი (1964)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ესპანეთი, პორტუგალია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)