როსტომ სხირტლაძე როსტომ სხირტლაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 15-03-1965

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მატერიალურ-ტექნიკური მომარაგების ეკონომიკა და დაგეგმვა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის წევრი (1994 - 1995)
  • საქართველოს რესპუბლიკის ეკონომიკის სამინისტროს წამყვანი სპეციალისტი (1993 - 1994)
  • კრწანისის რაისაზკვლევის ცენტრი ეკონომისტი (1991 - 1992)
  • ს/გ "ელმავალმშენებელი"ამწყობი ზეინკალი (1989 - 1990)
  • ს/გ "ელექტროაპარატი" მომარაგების განყოფილების მთ. საქონელმცოდნე (1989)
  • ქ-ნა "ალილო" მექანიკოსი (1988 - 1989)
  • ს/გ "ელმავალმშენებელი" ელ. აპარატების გამომცემელი (1982 - 1986)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სახალხო“ - ფრაქციის წევრი (22-11-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 22-11-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-06-1996 - 17-10-1997)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 28-06-1996)
  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (08-03-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დიდი ბრიტანეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)