ამირან ტაკიძე ამირან ტაკიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 24-09-1958

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(09-06-1994 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მათმატიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს რესპუბლიკის პარლამენტის წევრი (1994 - 1995)
  • საქართველოს რესპუბლიკის პარლამენტის სპიკერის თნაშემწე (1994 - 1995)
  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უზენაესი საბჭოს წევრი (1991 - )
  • საქართველოს კპ აჭარის საოლქო კომიტეტის ლექტორი, ინსტრუქტორი, განყოფილების გამგის მოადგილე (1989 - 1991)
  • საქართველოს კომუნისტური პარტიის ბათუმის საქალაქო კომიტეტის ინსტრუქტორის (1988 - 1989)
  • კომკავშირის ბათუმის საქალაქო კომიტეტის მეორე მდივანი (1985 - 1988)
  • ბათუმის სამედიცინო სასწავლებლის განთვისუფლებული კომკავშირის კომიტეტის მდივანი (1983 - 1985)
  • რაციონალიზატორთა და გამომგონებელთა საკავშირო საზოგადოებია - აჭარის საოლქო საბჭოს კონსტიტუცია (1980 - 2020)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-05-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (29-05-1996 - 02-05-1997)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

კომისია

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომისია - კომისიის წევრი (28-06-1994 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)