ალექსანდრე ფაღავა ალექსანდრე ფაღავა
  • დაბადების თარიღი
  • 13-09-1948

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის წევრი (1995 - )
  • აჭარის ა/რ მინისტრთა საბჭოს თავმჯდომარის პირველი მოადგილე, მინისტრთა საბჭოს თავმჯდომარე (1993 - 1995)
  • საქართველოს სპორტისა სა ტურიზმის ბათუმის განყოფილების მმართველი (1991 - 1993)
  • ქ. ბათუმის ხორცკომბინატის მთავარი ინჟინერი (1989 - 1991)
  • ინტურისტმშენის სამმართველოს უფროსის მოადგილე (1988 - 1989)
  • №5 სამშ. ტრესტის სახლმშენი კომბინატი საქმის მწარმოებელი, უბნის უფროსი, მთავარი ინჟინერი (1973 - 1988)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი (1966 - 1973)
  • საქართველოს საქსანტექრემშენის უბანი ზეინკალ-მემონტაჟე მე-5 თნრ. საქმეთა მწარმოებელი (1966 - 1973)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (06-03-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია "მამული" - ფრაქციის წევრი (15-09-1997 - 06-03-1998)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 15-09-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-05-1999 - 20-11-1999)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 28-05-1999)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (31-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საფრანგეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    საზღვაო საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (01-07-1999 - 20-11-1999)