ნოდარ ფაღავა ნოდარ ფაღავა
  • დაბადების თარიღი
  • 21-03-1945

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის ვ. სარაჯიშვილის სახელობის სახელმწიფო კონსერვატორია
  • სპეციალობა
  • ფორტეპიანო

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის წევრი (1995 - )
  • აჭარის ა/რ კულტურის მინისტრი (1991 - 1995)
  • აჭარის ა/რ სახ. ფილარმონიის დირექტორი და სამხატვრო ხელმძღვანელი (1989 - 1991)
  • აჭარის ა/რ ფილარმონიის საესტრადო ანსამბლის სამხატვრო ხელმძღვანელი (1975 - 1989)
  • კრასნოიარსკის სახ. ცეკვის ანსამბლის კონცერტმეისტერი-დირექტორი (1974 - 1975)
  • ლენინგრადის მიუზიკ-ჰოლის მსახიობი (1970 - 1974)
  • საქართველოს სახ. ფილარმონიის ესტრადის მსახიობი (1969 - 1970)
  • რუსთველის სახ. აკადემიური თეატრის ორკესტრის მსახიობი (1967 - 1969)
  • რუსთვის სამუსიკო სკოლის პედაგოგი (1966 - 1967)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1964 - 1967)
  • თბილისის სახელმწიფო კონსვერვატორიის სტუდენტი (1963 - 1971)
  • აჭარის ა/რ კულტურის სამინისტროს მუსიკალური სკოლის დირექტორი (1963 - 1964)
  • აჭარის ა/რ ფილარმონიის კონცერტმეისტერი (1962 - 1963)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (10-03-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 17-04-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-06-1996 - 17-10-1997)

კომისია

  • arrow
    ეროვნული თანხმობის ხელშემწყობი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (12-05-1998 - 20-11-1999)