გოჩა ფიფია გოჩა ფიფია
  • დაბადების თარიღი
  • 05-04-1965

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ზუგდიდი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართლისმცოდნეობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • რუსეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს დიპლომატიური აკადემია
  • სპეციალობა
  • დიპლომატიური და საკონსულო სამსახური

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს „უშბას“ გენერალური დირექტორი (1996 - 2003)
  • აშშ-ში საქართველოს საელჩოს პირველი მდივანი (1994 - 1996)
  • საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტროს საკონსულო დეპარტამენტის სამართლებრივი გან-ის უფროსი (1993 - 1994)
  • საქართველოს რესპუბლიკის პროკურატურის კადრების სამმართველოს პროკურორი, საგამოძიებო სამმართველოს პროკურორი (1989 - 1991)
  • თბილისის ლენინის რ-ის პროკურორის თანაშემწე (1988 - 1989)
  • თბილისის პროკურატურის სტაჟიორ-გამომძიებელი (1987 - 1988)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 06-12-2004)