ვლადიმერ ქარსელაძე ვლადიმერ ქარსელაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 06-04-1947

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №36 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საკონსერვო წაროების ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სახელმწიფო ქონების მართვის მინისტრის მოადგილე (1994 - 1995)
  • სამეცნიერო საწარმოო გაერთიანება, გენერალური დირექტორის მოადგილე (1989 - 1994)
  • კვების მრეწველობის სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტი, დირექტორის მოადგილე (1988 - 1989)
  • ხილბოსტნეულის შენახვისადა გადამუშავების სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტი, დირექტორის მოადგილე (1986 - 1988)
  • ხილ-ბოსტნეულის სამინისტროს რესპუბლიკური გაერთიანება „საქსოფლდამზადება“ თავმჯდომარის მოადგილე (1981 - 1986)
  • სოფლის მეურნეობის სამინისტრო, მთავარი სამმართველოს უფროსი (1979 - 1981)
  • სოფლის მეურნეობის სამინისტრო, სამმართველოს უფროსი (1978 - 1979)
  • სოფლის მეურნეობის სამინისტრო, უფროსი ეკონომისტი (1977 - 1978)
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი, კომკავშირის კომიტეტის მდივანი (1973 - 1977)
  • ახალგაზრდული ტურიზმის ბიურო „სპუტნიკი“ უფროსი რეფერენტი (1972 - 1973)
  • სახელმწიფო საპროექტო ინსტიტუტი - „თბილქალაქპროექტი“, უფროსი ტექნიკოსი (1970 - 1972)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ (29.10.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის წევრი (10-05-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (19.11.2001 - 22.04.2004) (19.11.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის თავმჯდომარე (19-11-2001 - 10-02-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (15.10.2001 - 19.11.2001) - ფრაქციის თავმჯდომარე (15-10-2001 - 19-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (20-11-1999 - 15-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 27-09-2002)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)
  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი უკრაინის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ირანის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    ესპანეთი, პორტუგალია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    მაჟორიტარი დეპუტატების საკოორდინატორო საბჭო - საბჭოს წევრი (12-02-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ტურიზმისა და რეკრეაციის განვითარების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)