გურამ ქაშაკაშვილი გურამ ქაშაკაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 10-11-1932

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (28-06-1996 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №20 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ფოლადის დნობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სააქციო საზოგადოება რუსთავის მეტალურგიული კომბინატის პრეზიდენტი - სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (1996 - )
  • საქართველოს სამთო-მეტალურგიული მრეწველობის სახელმწიფო კონცერნ საქსამთომეტალურგის პრეზიდენტი (1994 - 1996)
  • რუსთავის მეტალურგიული კომბინატის გენერალური დირექტორი (1983 - 1996)
  • ზესტაფონის ფეროშენადნობთა ქარხნის დირექტორი (1979 - 1983)
  • რუსთავის მეტალურგიული ქარხნის მარტენის საამქროს უფროსი (1969 - 1979)
  • რუსთავის მეტალურგიული ქარხნის საამქროს პარტბიუროს მდივანი, ქარხნის პარტიული კომიტეტის მდივნის მოადგილე (1963 - 1969)
  • რუსთავის მეტალურგიული ქარხნის ფოლადის ჩამომსხმელი, მილის ოსტატი, საჩამომსხმელოს უფროსი (1957 - 1963)
  • რუსთავის მეტალურგიული ქარხნის მარტენის საამქროს ოსტატის თანაშემწე (1956 - 1957)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკურ მეცნიერებათა დოქტორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „იმედი“ - ფრაქციის წევრი (15-03-1999 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (28-06-1996 - 15-03-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-10-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ბელარუსი - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (12-12-1997 - 20-11-1999)