იური ქვაჩახია იური ქვაჩახია
  • დაბადების თარიღი
  • 09-02-1949

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (01-10-1998 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ტაშკენტის რკინიგზის ტრანსპორტის ინჟინერთა ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქეთერზეთმშენის ოჩამჩირის 4 უბნის უფროსი (1988 - 1997)
  • სარემონრო სამონტაჟო კომბინატის ინჟინერ-მშენებელი (1985 - 1988)
  • მმკ 72-ის მთავარი ინჟინერი (1981 - 1985)
  • მმკ 41-ის სამუშაოთა მწარმოებელ (1980 - 1981)
  • მოძრავი მექანიზირებული კოლონის ტექნიკური გან-ის უფროსი (1979 - 1980)
  • სოფლის მშენებლობის სამინისტროს ტრესტის ინჟინერი (1978 - 1979)
  • სამშენებლო სამონტაჟო სამმართველოს ინჟინერ-ტექნიკოსი (1977 - 1978)
  • ტაშკენტის სამშენებლო ინსტიტუტის აშხაბადის ფილიალის ლაბორანტი (1972 - 1977)
  • აშხაბადის რკინიგზის სამშენებლო სამმართველო (1971 - 1972)
  • სამხედრო სამსახური (1968 - 1970)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1998 - 20-11-1999)