ლანა ღოღობერიძე ლანა ღოღობერიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 13-10-1928

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "ერთობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფილოლოგია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • კინემატოგრაფიის საკავშირო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • კინორეჟისურა

სამუშაო გამოცდილება

  • კონოსტუდია დროს სამხატვრო ხელმძღვანელი (1988 - )
  • კინემატოგრაფისტთა კავშირის მდივანი (1970 - )
  • კინოსტუდია ქართული ფილმის დამდგმელი რეჟისორი (1958 - )
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, ბათუმის პედაგოგიური ინსტიტუტის უფროსი მასწავლებელი (1953 - 1954)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასპირანტი (1950 - 1953)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (15-09-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (27-11-1995 - 15-09-1998)
  • arrow
    ფრაქცია "ლიბერალები" - ფრაქციის წევრი (08-12-1992 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    კულტურის კომისია - კომისიის წევრი (29-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    საგარეო საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროსაბჭო - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საფრანგეთი - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (12-12-1997 - 20-11-1999)