თამაზი შავთვალაძე თამაზი შავთვალაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 03-05-1951

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ჰიდრომელიორაცია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიზნესის უმაღლესი სკოლა
  • სპეციალობა
  • ერთობლივ საწარმოთა ორგანიზაცია და მართვა

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს ფარის გენერალური დირექტორის მოადგილე (1993 - 1995)
  • საქართველოს ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის ისნის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე (1993 - )
  • გარდაბნის სარწყავი სისტემის სამმართველოს მთავარი ინჟინერი, სამმართველოს უფროსის მოადგილე (1983 - 1993)
  • სამშენებლო-სარემონტო სამუშაოებისა და მექანიზაციის სპეციალიზებული ტრესტის სამუშაოთა მწარმოებელი (1980 - 1983)
  • ახალციხის პურპროდუქტებისა და მარცვალდამზადების ბაზის საწყობის გამგის თანაშემწე (1972 - 1975)
  • ახალციხის დამხმარე სკოლა-ინტერნატის ცეცხლფარეში (1971 - 1972)
  • სამხედრო სამსახური (1969 - 1971)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სახალხო“ - ფრაქციის წევრი (22-11-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 22-11-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 12-12-1995)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    უკრაინა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)