გიორგი შაიშმელაშვილი გიორგი შაიშმელაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 08-10-1939

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(12-01-1993 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "ერთობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • არქიტექტურა

სამუშაო გამოცდილება

  • სტუ-ის ურბანისტიკის კათედრის პროფესორი (1995 - )
  • სტუ-ის ურბანისტიკის კათედრის გამგე, პროფესორი (1992 - 1995)
  • სტუ-ის არქიტექტურის გეგმარების კათედრის გამგე (1989 - 1992)
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის არქიტექტურის გეგმარების კათედრის დოცენტი (1980 - 1989)
  • სპი-ის არქიტექტურის გეგმარების კათედრის ასისტენტი (1975 - 1980)
  • რომის უნივერსიტეტის ურბანისტიკის კათედრის სტაჟიორი (1974 - 1975)
  • სპი-ის არქიტექტურის კათედრის ასპირანტი (1969 - 1974)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის არქიტექტურის გეგმარების კათედრის ასისტენტი (1963 - 1969)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • პროფესორი

დამატებითი ინფორმაცია

საქართველოს იუნესკოს საქმეთა ეროვნული კომისიის ვიზე-პრეზიდენტი საქართველოს პედაგოგიურ მეცნიერებათა აკადემიის აკადემიკოსი არქიტექტორთა და მხატვართა კავშირის წევრი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (15-10-2001 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 15-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 10-04-2001)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    თვითმმართველობისა და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

კომისია

  • arrow
    ძველი თბილისის ისტორიულ უბნებში შენობა-ნაგებობების რესტავრაციისა და ახალი მშენებლობების კანონიერების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისიის შექმნის თაობაზე - კომისიის წევრი (14-03-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    კულტურის კომისია - კომისიის წევრი (26-01-1993 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იტალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    იტალია - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    კულტურული მემკვიდრეობის დაცვის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (11-07-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    კულტურული მემკვიდრეობის დაცვის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    ურბანისტიკის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)