ლევან შენგელია ლევან შენგელია
  • დაბადების თარიღი
  • 13-11-1963

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • გენეტიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ექსპერიმენტული მორფოლოგიის ინსტიტუტის მეცნიერ თანამშრომელი (1991 - 1992)
  • სსრკ მეცნიერებათა აკადემიის ზოგადი გენეტიკის ინსტიტუტის ასპირანტი (1988 - 1991)
  • სსრკ მეცნიერებათა აკადემიის ზოგადი გენეტიკის ინსტიტუტის სტაჟიორი (1986 - 1988)
  • თბილისის 24-ე აფთიაქის დამფასოებელი (1980 - 1981)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 30-09-1996)

კომიტეტი

  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 08-12-1998)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სსკ (IPU) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)