ოთარ შენგელია ოთარ შენგელია
  • დაბადების თარიღი
  • 07-04-1947

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №58 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • წყალტუბოს მერიის მთავარი მრჩეველი მართლწესრიგის საკითხებში (1994 - 1995)
  • კონტროლის პალატის თავმჯდომარე (1992 - 1994)
  • წყალტუბოს გამგეობის თავმჯდომარე (1992)
  • სახალხო სასამართლოს თავმჯდომარე (1982 - 1991)
  • ქუთაისის ლენინის რ-ნის სახალხო სასამართლოს მოსამართლე (1979 - 1982)
  • პარტიის წყალტუბოს საქალაკო კომიტეტის გან-ის გამგე (1978 - 1979)
  • პარტიის წყალტუბოს საქალაქო კომიტეტის ინსპექტორი (1973 - 1978)
  • სოფლის მეურნეობის სამმართველოს იურიდიული ჯგუფის უფროსი (1972 - 1973)
  • მარჯვენა ნაპირის სატელეფონო კვანძის შემკეთებელი (1970 - 1972)
  • ავტოსატრანსპორტო საწარმოს ელექტრომექანიკოსი (1969 - 1970)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    იაპონია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის საქმიანობის შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (09-06-1999 - 20-11-1999)
  • arrow
    საკონსტიტიუციო საკითხთა და სახელმწიფოებრივი აღმშენებლობის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (23-09-1997 - 20-11-1999)