მურმან შერვაშიძე მურმან შერვაშიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 01-10-1954

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • პედიატრია

სამუშაო გამოცდილება

  • ბავშვთა რესპუბლიკური საავადმყოფოს ქირურგი-უროლოგი (1987 - 1991)
  • ბავშვთა რესპუბლიკური საავადმყოფოს და გადაუდებელი სამსახურის ექიმი-ქირურგი (1978 - 1982)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • სამედიცინო მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-05-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-10-1996 - 02-05-1997)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (31-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    უკრაინა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)