ამირან შუბითიძე ამირან შუბითიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 27-10-1957

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №22 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს შსს აკადემია
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • მარნეულის რ-ნის საი-ის უფროსის მოადგილე, უფროსი, პოლიციის უფროსი (1983 - 1994)
  • თბილისის სპეცდივიზიონი (1982 - 1983)
  • თბილისის მეტროპოლიტენის დაცვის პოლიციელი (1978 - 1980)
  • სამხედრო სამსახური (1976 - 1978)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სახალხო“ - ფრაქციის წევრი (22-11-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 22-11-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომისიის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

კომისია

  • arrow
    სამართალდამცავი ორგანოების ზოგიერთი თანამდებობის პირის ანტიკონსტიტუციურ ქმედობათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (16-04-1997 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ირანი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)