გივი შუღაროვი გივი შუღაროვი
  • დაბადების თარიღი
  • 29-09-1939

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ვ.ი.ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ავტომატიკა-ტელემექანიკა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის პარტიული სკოლა
  • სპეციალობა
  • პოლიტიკური
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის დ.არაყიშვილის სახელობის პირველი მუსიკალური სასწავლებელი
  • სპეციალობა
  • ჩელო

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის წევრი, ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (1995 - 1999)
  • სახელმწიფო მეთაურის აპარატის უფროსის მოადგილე (1995)
  • სახელმწიფო მეთაურის მთავარი სახელმწიფო მრჩეველი (1995)
  • კორპორაცია „საქართველო“, ვიცე-პრეზიდენტი (1992 - 1995)
  • საქართველოს პროფკავშირების თავმჯდომარის მოადგილე (1987 - 1992)
  • ქ.თბილისი აღმასკომის მართვის ცენტრის დირექტორი (1986 - 1987)
  • თბილისის აღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1984 - 1986)
  • ახალქალაქის რაიკომის პირველი მდივანი (1977 - 1984)
  • საქართველოს კ.პ.-ის ცეკას ინსპექტორი (1976 - 1977)
  • მოსკოვის უმაღლესი პოლიტ.სკოლა (დაუსწრებელი) (1976 - 1979)
  • 26 კომისრების პარტიის რაიკომის მეორე მდივანი (1973 - 1976)
  • საქარხნო რ-ნის პარტიის რაიკომის მრეწველობის საორგანიზაციო განყოფილების უფროსი (1973)
  • 26 კომისრების პარტიის რაიკომის ინსტრუქტორი (1968 - 1973)
  • 26 კომისრების კომკავშირის რაიკომის მდივანი (1966 - 1968)
  • სპეციალური საკონსტრუქტორო ბიურო, ინჟინერი (1965 - 1966)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი (1959 - 1964)
  • საკონსერვო, რადიოქარხანა, მუშა (1958 - 1961)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-1999)

საპატიო წოდება

  • სსრ კავშირის ორდენი „ხალხთა მეგობრობა“ (01-01-1983)
  • მედალი „მამაცური შრომისათვის“ (01-01-1976)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 24-12-1999)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროკავშირი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საბერძნეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასმბლეა სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-01-2000 - 30-06-2000)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატები - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    სახელმწიფოთაშორისო ურთიერთობათა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)