ზურაბ შხვაცაბაია ზურაბ შხვაცაბაია
  • დაბადების თარიღი
  • 05-03-1946

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ავტომობილები, ტრაქტორები და ავტოსატრაქტორო ძრავები

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სოფლის მეურნეობისა და სურსათის სამინისტროს სახაზინო საწარმოს საქართველოს სახელმწიფო ქონების მართვის სამინისტროს შპს მენეჯმენტისა და აგრობიზნესის საერთაშორისო სასწავლო ცენტრის დირექტორი (1996 - 1999)
  • საქართველოს სახელმწიფო აგროსამრეწველო კომიტეტის საქართველოს სოფლის მეურნეობის და კვების მრეწველობის სამინისტროს აგროსამრეწველო კომპლექსის მართვის რესპუბლიკური უმაღლესი სკოლის რექტორი (1986 - 1996)
  • საქართველოს სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მექანიზაციისა და ელექტროფიკაციის გან-ის უფროსი, საქართველოს სახელმწიფო აგროსამრეწველო კომიტეტის ენერგეტიკული მომსახურების გან-ის უფროსი (1982 - 1986)
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტის მოსავლის ამღები მანქანების კათედრის უფროსი ლაბორანტი, ასისტენტი (1973 - 1982)
  • საქართველოს სახელმწიფო კომიტეტის ს/ს ტექნიკის სპეცსაკონსტრუქტორო ბიუროს კონსტრუქტორი, სამთო მიწათმოქმედების და სუბტროპიკული კულტურების საკავშირო სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის ინჟინერ-კონსტრუქტორი, უმცროსი მეცნიერ მუშაკი (1969 - 1973)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი
  • აკადემიური ხარისხი
  • პროფესორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • საინჟინრო აკადემიის ნამდვილი წევრი (აკადემიკოსი)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „გაერთიანებული დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (27-08-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (10-06-2002 - 27-08-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 10-06-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (26-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    დანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ინდოეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ყირგიზეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (13-08-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იტალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)