ელდარ ჩერქეზიშვილი ელდარ ჩერქეზიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 05-05-1947

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №6 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სამგორის რ-ის პრეფექტის თანაშემწე, მთავარი ინჟინერი, გან-ის გამგე (1991 - 1995)
  • თბილისის საქარხნო რაისაბჭოს აღმასკომის ინჟინერი, მთავარი ინჟინერი, გან-ის გამგე, აღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1973 - 1991)
  • გარდაბნის კიროვის სახ. საბჭოთა მეურნეობის ინჟინერი (1971 - 1973)
  • თბილისის 26 კომისრის რაიაღმასკომის ინჟინერი (1968 - 1971)
  • საპროექტო ინსტიტუტის საქგიპროშახტი სამმართველოს ტექნიკოსი (1967 - 1968)
  • ტრესტ საქსოფლმშენის მოძრავი მექანიზირებული კოლონის დურგალი, ტექნიკოსი (1964 - 1967)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 30-09-1996)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა და ეროვნულ უმცირესობათა საკითხების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-06-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 28-06-1996)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 01-05-1996)

კომისია

  • arrow
    სამართალდამცავი ორგანოების ზოგიერთი თანამდებობის პირის ანტიკონსტიტუციურ ქმედობათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (16-04-1997 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ცენტრალური ევროპა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)