იური ჩიხრაძე იური ჩიხრაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 01-11-1960

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №44 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ვ.ი.ლენინის სახელობის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამდინარე ნაგებობებისა და ჰიდროელექტროსადგურების ჰიდროტექნიკური მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის წევრი ფრაქცია „სოციალისტის“ თავმჯდომარე (1995 - 1999)
  • სახელმწიფო მეთაურის სახელმწიფო რწმუნებულის პირველი მოადგილე ეკონომიკის დარგში რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის მხარეში (1995)
  • სსგ „კატრექსის“ გენერალური დირექტორის მოადგილე (1993 - 1995)
  • ისტორიისა და კულტურის ძეგლთა დაცვის მთავარი სამმართველოს საგეგმო-საფინანსო განყოფილების უფროსი (1993)
  • შპს „ბონე“-ს გენერალური დირექტორის მოადგილე (1992 - 1993)
  • ასოციაცია „ალავერდის“ გენერალური დირექტორის მოადგილე (1991 - 1992)
  • ეკონომიკისა და ფინანსთა სამინისტროს მთავარი სპეციალისტი (1991)
  • საქართველოს რესპუბლიკის სახელმწიფო საგეგმო კომიტეტისუფროსი ეკონომისტი, მთავარი სპეციალისტი, ქვეგანყოფილების უფროსი (1985 - 1991)
  • „საქმთავარწყალმშენის“ ტრესტ „წყალმშენის“ ინჟინერი, ინჟინერ-ეკონომისტი (1983 - 1985)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სტუდენტი (1978 - 1989)
  • ამბროლაურის სატყეო მეურნეობის ტყის მეხანძრე (1977 - 1978)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია " მაჟორიტარ-სოციალისტი" - ფრაქციის თავმჯდომარე (27-02-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარი“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (25-11-1995 - 27-02-1998)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (30-06-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-12-1999 - 30-06-2002)
  • arrow
    გადასახადებისა და შემოსავლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 10-12-1999)
  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    მცირე და საშუალო ბიზნესში არსებული პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ცხინვალის რეგიონის პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (07-03-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აღმოსავლეთ-დასავლეთ საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (30-09-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დსთ-ს საპარლამენტაშორისო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    მოლდავა - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)