შალვა ჩხაიძე შალვა ჩხაიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 20-02-1965

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

სამუშაო გამოცდილება

  • ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის კანცელარიის მმართველი (1990 - )
  • კავკასიის მინერალური ნედლეულის ინსტიტუტის უფროსი ტექნიკოსი (1989 - 1990)
  • ჩარხმშენებელი ს/გ ტექნიკური კონტროლის განყოფილება (1985 - 1989)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის ლაბორანტი (1985)
  • საქსკიავეჯპროექტის ტექნიკოსი (1982 - 1983)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სახალხო“ - ფრაქციის წევრი (22-11-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 22-11-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-05-1997 - 17-10-1997)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-06-1996 - 02-05-1997)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (01-05-1996 - 28-06-1996)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 01-05-1996)
  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ესპანეთი, პორტუგალია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)