მერაბ ჩხაიძე მერაბ ჩხაიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 30-03-1960

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამდინარო ნაგებობებისა და ჰიდროელექტროსადგურების მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილქალაქმშენის მე-3 სახლმშენებელი კომბინატის სამუშაოთა მწარმოებელი (1984 - 1991)
  • საქმთავარწყალმშენის ტრესტის ინჟინერი (1983 - 1984)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სახალხო“ - ფრაქციის მდივანი (16-02-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „სახალხო“ - ფრაქციის წევრი (22-11-1997 - 16-02-1998)
  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 22-11-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-06-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (01-05-1996 - 17-10-1997)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 01-05-1996)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მომხმარებელთა უფლებების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (01-05-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    იტალია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ჩინეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)