ზურაბ ცინცქილაძე ზურაბ ცინცქილაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 06-07-1952

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის თეარტალური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა

სამუშაო გამოცდილება

  • თეატრის მოღვაწეთა კავშირის აჭარის გან-ის თავმჯდომარე (1995 - )
  • კინოსტუდია აჭარას გენერალური დირექტორი (1992 - )
  • კინოსტუდია ქართული ფილმის მსახიობი (1989 - )
  • ახალგაზრდული თეატრი-სტუდიის მსახიობი (1975 - 1988)
  • სამხედრო სამსახური (1974 - 1975)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-05-1997 - 17-10-1997)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 02-05-1997)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სკანდინავია, დანია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის საქმიანობის შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (09-06-1999 - 20-11-1999)