გია ციხისთავი გია ციხისთავი
  • დაბადების თარიღი
  • 01-06-1941

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "ერთობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო საქონლის საქონელმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის კოოპერატიული ტექნიკუმის დირექტორი, კომერციული კოლეჯის დირექტორი (1991 - 1992)
  • ავღანეთის ვეტერანთა საქართველოს კავშირის თავმჯდომარე (1990 - )
  • თბილისის ბიზნესის ინსტიტუტის პრორექტორი (1990 - 1991)
  • თბილისის კოოპერატიული ტექნიკუმის გან-ის გამგე, დირექტორის მოადგილე (1971 - 1990)
  • შინაგან საქმეთა სამინისტროს სისტემა (1969 - 1971)
  • სამხედრო სამსახური (1963 - 1966)
  • კასპის ელექტროაპარატურის ქარხნის ზეინკალი (1959 - 1961)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია "ლიბერალები" - ფრაქციის წევრი (08-12-1992 - 25-11-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მომხმარებელთა უფლებების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (01-05-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    საქართველოს ეროვნული ბანკის კრედიტების გაცემის მიზანშეწონილობის შემსწავლელი პარლამენტის საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (10-06-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ხელისუფლებისა და მმართველობის ცენტრალურ და ადგილობრივ ორგანოთა რეფორმების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ბენილუქსის ქვეყნები - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის საქმიანობის შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (09-06-1999 - 20-11-1999)