ზურაბ ცქიტიშვილი ზურაბ ცქიტიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 31-01-1941

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 16-02-2007)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სასურსათო პროდუქტების ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • სს „ამალთეას“ გენერალური დირექტორი (1993 - 1995)
  • საქართველოს სოფლის მეურნეობისა და კვების სამინისტროს თბილისის რძის კომვინატის დირექტორი (1990 - 1993)
  • საქართველოს ხორცისა და რძის მრეწველობის სამინისტროს საქართველოს რძის რესპუბლიკური გაერთიანების მთავარი ინჟინერი (1976 - 1990)
  • საქართველოს ხორცისა და რძის მრეწველობის სამინისტროს გარდაბნის ყველ-კარაქის ქარხნის დირექტორი (1972 - 1976)
  • საქართველოს ხორცისა და რძის მრეწველობის სამინისტროს თბილისის რძის კომბინატის ოსტატი (1966 - 1972)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკურ მეცნიერებათა დოქტორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • საქართველოს სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა აკადემიის ნამდვილი წევრი (აკადემიკოსი)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 16-02-2007)
  • arrow
    ფრაქცია „გაერთიანებული დემოკრატები“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (27-08-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატები“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (10-06-2002 - 27-08-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 10-06-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 16-02-2007)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 16-02-2007)
  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-12-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-05-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (25-11-1999 - 10-05-2002)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (05-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (13-08-2004 - 15-03-2006)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ლატვიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 16-02-2007)
  • arrow
    პოლონეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 16-02-2007)
  • arrow
    ყირგიზეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 16-02-2007)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ისრაელის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ბენილუქსის ქვეყნები - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (12-12-1997 - 20-11-1999)