სოსო წინწკალაძე სოსო წინწკალაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 28-04-1966

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურნეობის დაგეგმვა

სამუშაო გამოცდილება

  • ადამიანის უფლებათა დაცვისა და ეროვნებათაშორისო ერთიერთობების კომიტეტის ეროვნებების საქმეთა სამმართველოს მთავარი სპეციალისტი (1994 - 1995)
  • საქართველოს სოფლის მეურნეობის აკადემიის წამყვანი სპეციალისტი (1993 - 1994)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასპირანტი (1990 - 1993)
  • სამხედრო სამსახური (1984 - 1986)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკის მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 30-09-1996)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სომხეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)