გიორგი წულაია გიორგი წულაია
  • დაბადების თარიღი
  • 12-06-1963

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ქუთაისის ნიკო მუსხელიშვილის სახელობის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მანქანათმშენებლობის ტექნოლოგია, ლითონმჭრელი ჩარხები და იარაღები

სამუშაო გამოცდილება

  • სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი (2001 - 2004)
  • ძელქვიანის მუნიციპალიტეტის თავმჯდომარე (1996 - 2000)
  • გამოჩენილ მამულიშვილთა ჩამოსვენების საქველმოქმედო ფონდის ქუთაისის ფილიალის თავმჯდომარის მოადგილე (1991 - 1993)
  • ქუთაისის საავტომობილო ქ-ია მზიდავი, ამწე მეურნეობის მე-2 კატეგორიის ინჟინერი (1985 - 1990)
  • საბჭოთა არმიის რიგები (1983 - 1985)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ჩვენი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (22-10-2007 - 31-01-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (01-06-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 01-06-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ნიდერლანდების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)