ნინო ჭანიშვილი ნინო ჭანიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 03-02-1945

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სტრუქტურული გა გამოყენებითი ლინგვისტიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დოცენტი (1970 - )

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-10-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემებთან დაკავშირებით საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-12-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (06-02-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეგვიპტე, სირია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)