თენგიზ ჭიქაბერიძე თენგიზ ჭიქაბერიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 06-08-1956

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №57 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • არხანგელსკის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • ტყიბულის საავადმყოფოს ქირურგიული გან-ის ექიმი-ორდინატორი, გან-ის გამგე (1988 - 1995)
  • ონკოდისპანსერის ონკო-გინეკოლოგი (1987 - 1988)
  • რკინიგზის საავადმყოფოს ქირურგი-ორდინატორი (1985 - 1986)
  • სამხედრო სამსახური (1976 - 1978)
  • ტყიბულის შახტის მუშა (1973 - 1974)
  • ტყიბულის აგურის ქარხანა (1973)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „იმედი“ - ფრაქციის წევრი (25-02-1999 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 25-02-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 06-09-1996)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (06-02-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    გერმანია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    ვეტერანების საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (06-09-1996 - 20-11-1999)