დავით ჭიჭინაძე დავით ჭიჭინაძე
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289213
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281555
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-715
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-139
  • დაბადების თარიღი
  • 31-07-1965

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

მაჟორიტარი პარლამენტის წევრის ბიურო

  • მისამართი
  • თბილისი, ავლაბრის შესახვევი 5, მესხიშვილის ქუჩა №12
  • ბიუროს ტელეფონის ნომერი
  • 2276262
  • მიღების დღეები
  • არასასესიო კვირაში ორშაბათი – პარასკევი 11:00-18:00

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამდინარო ნაგებობების ჰიდროტექნიკური მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ბიზნესსაქმიანობის დამფუძნებელი (2004 - 2016)
  • ქ.ტ.კ. აღმასრულებელი მდივანი (1998 - 2004)
  • ქ.ტ.კ. აღმასრულებელი მდივნის მოადგილე (1990 - 1998)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სტუდენტი (1983 - 1988)
  • „სამტრესტის“ მექანიკური სარემონტო-სამონტაჟო გაერთიანების მე-2 თანრიგის მუშა (1982 - 1983)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს პატრიოტები“ - ფრაქციის წევრი (08-10-2018 )
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 08-10-2018)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის წევრი (12-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 12-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (22-10-2018 )
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (15-10-2018 - 22-10-2018)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-10-2018 )
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-01-2018 - 15-10-2018)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 25-01-2018)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 07-02-2017)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    მცირე და საშუალო ბიზნესში არსებული პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ირანის ისლამური რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ირლანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    სომხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    მალაიზიის ფედერაციის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ყაზახეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ხორვატიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი უკრაინის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    დსთ-ს საპარლამენტაშორისო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)