გიორგი ჭყონია გიორგი ჭყონია
  • დაბადების თარიღი
  • 04-05-1960

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (01-09-1998 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სატყეო მეურნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის მინისტრის მოადგილე (1996 - 1998)
  • საქართველოს მწვანეების აღმასრულებელი მდივანი (1995 - 1996)
  • საქართველოს პარლამენტის მწვანეთა ფრაქციის წამყვანი სპეციალისტი (1994 - 1995)
  • საქართველოს პარლამენტის გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომისიის წამყვანი სპეციალისტი (1992 - 1994)
  • საქართველოს მწვანეების ექსპერტი (1992)
  • თბილისის სატყეო ინსტიტუტის მეცნიერ თანამშრომელი (1977 - 1992)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (01-09-1998 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (15-09-1998 - 20-11-1999)