გიორგი ხევიაშვილი გიორგი ხევიაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 05-03-1964

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 09-12-2005)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ზოოტექნიკურ-სავეტერინარო სასწავლო-კვლევითი ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ზოოტექნია

სამუშაო გამოცდილება

  • ქვემო ქართლის სამხარეო ადმინისტრაცია (1994 - 1995)
  • ზოოვეტინსტიტუტის სასწავლო ექსპერიმენტალური ინსტიტუტი (1993 - 1995)
  • საქართველოს ზოო-ვეტერინარული ინსტიტუტი (1989 - 1994)
  • რუსთავის ფსიქო-ნევროლოგიური დისპანსერი (1987 - 1989)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1984 - 1986)
  • კრწანისის მებაღეობის კომპლექსის მუშა (1982 - 1984)
  • რუსთავის სარემონტო სამმართველოს მუშა (1981 - 1982)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 09-12-2005)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (16-02-2004 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „მოძრაობა დემოკრატიუოლი რეფორმებისათვის“ - ფრაქციის წევრი (17-12-2001 - 16-02-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (23-04-2004 - 09-12-2005)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ხმის დამთვლელი დროებითი კომისიის არჩევის შესახებ - კომისიის წევრი (09-11-2001 - 10-11-2001)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი უკრაინის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ისრაელის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)