გიორგი ხელაძე გიორგი ხელაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 26-12-1952

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მანქანათმშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ლანჩხუთის გამგეობის გან-ის გამგე, თავმჯდომარის მრჩეველი (1991 - 1995)
  • საქართველოს კპ ლანჩხუთის რაიკომის პროპაგანდისა და აგიტაციის გან-ის გამგე, მეორე მდივანი, პირველი მდივანი (1983 - 1991)
  • ლანჩხუთის კომკავშირის რაიკომის საორგანიზაციო გან-ის უფროსი, პირველი მდივანი (1979 - 1983)
  • ღრმაღელის მეურნეობის შრომის დაცვის ინჟინერი (1978 - 1979)
  • სამხედრო სამსახური (1977 - 1978)
  • ღრმაღელის მეურნეობის შრომის დაცვის ინჟინერი (1976 - 1977)
  • მამათის ჩაის ფაბრიკის ინჟინერ-მექანიკოსი (1975 - 1976)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    აზერბაიჯანი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)