ნოე ხოზრევანიძე ნოე ხოზრევანიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 13-03-1957

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • აგრონომია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ზოოვეტინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ მუშაკი (1981 - 1990)
  • სამხედრო სამსახური (1979 - 1981)
  • საქართველოს ზოოვეტინსტიტუტის ლაბორანტი (1979)
  • ბათუმის თამბაქოს ქ-ნის მუშა (1973 - 1974)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მამული" - ფრაქციის წევრი (15-09-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 15-09-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    დოლიძის წინააღმდეგ წამოყენებული ბრალდების შემსწავლელი დროებითი საგამომძიებო კომისია - კომისიის წევრი (28-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატები - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ჩინეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)